NATO Genel Sekreteri'nden özür telefonu!

  • 1348
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 19 Kasım 2017 Pazar 07:27

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayıp, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalı ile alakalı olarak özür diledi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre Stoltenberg'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bizzat özür dilediği telefon görüşmesi dün akşam gerçekleşti. Stoltenberg, komuta kademesi tarafından gerekli soruşturmanın başlatılmış olduğuna ve hadiseye sebebiyet veren sözleşmeli Norveçli teknisyenin işine derhal son verildiğine dikkatleri çekti.

Stoltenberg, Türkiye'nin NATO için önemli bir müttefik olduğunu vurguladı. Benzer bir hadisenin tekrarlanmaması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağına değinen Stoltenberg, yaşanan skandalın NATO ve Türkiye arasındaki ilişkileri olumsuz etkilememesini ümit ettiğini de ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım