Milyonlarca memur bu görüşmeye odaklanacak!

Son Güncelleme: 21 Ağustos 2017 Pazartesi 09:21

Toplu sözleşme görüşmelerinde bugün son gün. Taraflar anlaşamazlarsa hakem heyeti son sözü söyleyecek.

Hükümetin memurlara teklif ettiği 2018 ve 2019 seneleri için yüzde 3+3’lük teklif sendikaların büyük tepkisini çekmişti. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın teklife çok sert sözler ile karşı çıktı. Taraflar arasında anlaşma bugün de sağlanamazsa iş hakem heyetine kalacak. Kulislerde hükümetin yeni teklifinin yüzde 3.5+3.5 olarak revize edebileceği ifade ediliyor. Eğer anlaşma bugün de sağlanamazsa iş hakem heyetine kalacak.

Hakem heyeti, Bakanlar Kurulu'nun yüksek yargı organı üyeleri arasından seçeceği bir üye, Çalışma Bakanı'nın belirleyeceği 4 üye, sendikalar tarafından seçilecek 4 üye ve sendikalar tarafından belirlenecek 7 üye arasından hükümetin belirleyeceği bir üyenin yanı sıra, Bakanlar Kurulu'nun akademisyenler arasından seçeceği bir üyeden meydana geliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım