Metroda 'Melih Gökçek yasağı' sona erdi...

Son Güncelleme: 28 Aralık 2017 Perşembe 18:12

Ankara ilinde metro vagonlarında müzik yapan amatör sanatçılara, Melih Gökçek döneminde getirilen yasak sona erdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, metroda müzik yapmanın bir sakıncası olmadığını ifade etti.

Ankara metrosunda eski başkan Melih Gökçek döneminde müzik yapmak yasaklanmıştı. Değişen yönetim ile beraber yasak kaldırıldı Metrodaki müzik, yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde bir kişi şikayeti ile gündeme geldi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mavi Masa’yı arayan kişi,

“Metrodaki yabancı uyruklu çocuklar dileniyor, müzik yapanlar da rahatsız ediyor” dedi. Mavi Masa görevlileri ise ‘’Böyle bir durumda acil butonuna basın, bir sonraki durakta bu kişiler güvenlik görevlilerince indirilip ceza kesilecek” cevabını verdi.

‘Cezai yaptırım belediyenin yetkisinde değil’

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise mesajın yanlış anlaşıldığını, metro vagonlarında sadece dilenen veya yolcuları rahatsız edenler için acil butonuna basılabileceğini ifade ettiler. Acil butonunun sessiz olduğunu ve diğer yolcuları etkilemediğini belirten belediyeyetkilileri,

‘Yolcuları rahatsız eden veya güvenliklerini tehlikeye atan kişiler, bir sonraki durakta güvenlik görevlileri tarafından istasyondan dışarı çıkarılır. Cezai yaptırım, belediyenin yetkisinde değil” açıklaması yaptı.

 Metroda müzik yapmanın, yolcuları rahatsız etmemek koşuluyla serbest olduğu açıklandı. Amatör sanatçıların müziğinin belli kriterler içinde kimseyi rahatsız etmeyeceğini belirten belediye yetkilileri, sanatçıların metroda müzik yapmasının herhangi bir sakıncası olmadığını vurguladılar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım