Mehmet Atilla'nın avukatı başvurdu: Yargılama hükümsüzdür!

  • 22073
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 07:32

İran’a karşı ABD yaptırımlarını deldiği iddiası ile New  York’ta yargılanan eski Halkbank Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla davasında flaş bir gelişme oldu. Atilla’nın avukatı 17 Aralık operasyonun koordinatörü olduğunu ifade eden Korkmaz’ın tanıklığının Türkiye’den çalınan kısmi polis dosyasına dayandığını ve beyanlarının 'önyargılı, yanlış, aşırı' olduğunu ifade ederek yargılamanın hükümsüz kılınmasını talep etti.

Atilla’nın avukatı Cathy Fleming, 17 Aralık operasyonun koordinatörü olduğunu dile getiren eski komiser yardımcısı 30 yaşındaki Hüseyin Korkmaz’ın kamu tanığı olarak verdiği ifadeler sebebi ile “yargılamanın hükümsüz kılınması için” mahkemeye başvuruda bulundu.

İFADELER YANLIŞ VE ÖNYARGILI

Atilla cephesi, Korkmaz’ın tanıklığının Türkiye’den çalınan kısmi polis dosyasına dayandığını ve beyanlarının önyargılı, yanlış ve aşırı olduğunu iddia etti. Yargılamanın hükümsüz kılınması yolundaki talebin önemine dikkatleri çeken Berman, başsavcılıktan yazılı olarak cevap istedi. Berman savcılıktan, Korkmaz’ın tanıklığını dayandırdığı bilgilerin nereden ve hangi yolla geldiğini daha detaylı olarak anlatmaları gerektiğini vurguladı.

FBI’DAN 50 BİN DOLAR ALMIŞ

FETÖ bağlantısı sebebi ile polislikten ihraç edilen ve Ağustos 2016’da Türkiye’den yasadışı yollarla kaçan Korkmaz, önceki günkü duruşmada, FBI’dan 50 bin dolar aldığını, ABD’de ailesi şle beraber yaşadığı dairenin kirasının ise savcılık tarafından ödendiğini açıklamıştı.

‘CABBAR REZA’ DİYORLARDI

Ayrıca Korkmaz, dünkü duruşmada verdiği ifadede, Hakan Atilla ve eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan arasında 2 Temmuz 2013’de geçen bir konuşmayı anlatırken,

“ Reza Zarrab’a aralarında Cabbar diyorlardı. Aralarında şakalaşıyorlardı. Cabbar Reza diyorlardı” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım