Kuzey Kore vatandaşlarına benzin satmıyor

Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 07:31

Japon medyası, Kuzey Kore’nin kendi vatandaşları için akaryakıt istasyonlarında benzin satışını durdurduğunu iddia etti. Kore Emek Partisi, hükümet, ordu ve istihbarattan üst düzey yöneticilerin istisna tutulduğu öne sürüldü.

Japon gazetesi Asahi Shimbun, Kuzey Kore’deki benzin yasağının eylül sonlarında yürürlüğe girdiğini ifade etti. Habere göre, halihazırda akaryakıt istasyonlarındaki benzin, yalnızca plakaları 727 ile başlayan arabaların sürücülerine veriliyor. Bunun yanında, yasağın taksi ve toplu taşıma araçları içinde geçerli olup olmadığı ise bilinmiyor.

Bahsi geçen tedbirin, BM Güvenlik Konseyi’nin Kuzey Kore’den petrol ve petrol ürünleri ithalatına getirdiği yasak ile alakalı olabileceği tahmin edildi.

Kuzey Kore’nin savaş  çıkacağı ihtimali ile 1 milyon tonluk stratejik yakıt stoku koruyor. Gazete, Pyongyang’ın bu stoku ikiye katlama kararı aldığını iddia etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım