Kuzey Kore ABD'yi vuracak füzeler test etmeye hazır

Son Güncelleme: 06 Ekim 2017 Cuma 20:26

Kuzey Kore'yi ziyaret eden heyette bulunan Rus vekil Anton Morozov, Pyongyang yönetiminin ABD'nin batı kıyılarını vurabilecek bir füzeyi test etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Pyongyong'da temaslarda bulunan Liberal Demokrat Parti heyetindeki isimlerden Morozov, Kuzey Koreli yetkililer ile yapılan görüşmedeki izlenimlerinden bahsetti.  

Morozov,

"Uzun menzilli füze denemeleri için hazırlık yapıyorlar. Bize gösterdikleri matematik hesaplarına göre, geliştirdikleri bir füzeyle ABD'nin batı kıyılarını vurabilirler" dedi.

Rus vekilin verdiği bilgilere göre Kuzey Koreli yetkililer, atmosfere savaş başlığı bırakma ve bu savaş başlığını yönetme teknolojisine sahip olduklarını da belirtti.

NÜKLEER DENEMELERE DEVAM EDECEKLER

Kore yarımadasındaki durumdan endişe duydukları için barış misyonu olarak ziyareti yaptıklarını dile getiren Morozov sözlerine şöyle devam etti.  

"Pyongyang'daki yetkililer, nükleer denemelerine devam etmekte kararlı ve savaş söylemleri kullanıyorlar. Kapsamlı askeri eylemler yaşanmaması için tüm ilgili devletler duruma en kısa sürede müdahale etmeli. Liberal Demokrat Parti olarak sorunun barışçıl yollardan çözülmesinden yanayız."  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım