Kripto para da büyük vurgun! Dudak uçuklatan rakam

Son Güncelleme: 27 Ocak 2018 Cumartesi 13:34

Japonya’nın en büyük borsalarından Coincheck bugüne dek yaşanan en büyük hacker saldırısına uğradı. Zira, tüm çekim işlemlerini askıya alan ve gerçeği açıklayan kripto para borsasının yaşadığı maddi kayıp dudakları uçuklattı.

İşlemlerin askıya alınması ile beraber başta Bitcoin olmak üzere birçok farklı kripto para biriminin değerinde düşüş yaşanırken, meydana gelen krizin son dönemin popüler kripto para birimlerinden NEM ile alakalı olduğu meydana çıktı.
 
İşlemlerin durdurulmasının ardından kullanıcıların tepkilerine maruz kalan borsa yetkilileri yaptıkları basın açıklamasında, 526 milyon adet NEM’in çalındığını ve bunların piyasa değerinin 530 milyon dolar olduğunu açıkladı.
 
Cold wallet kullanmadıklarını itiraf eden borsa yetkilileri, gerekçe olarak cold wallet yönetiminin oldukça zor olmasını gösteriyor. Japonya’nın ilk lisanslı kripto para borsasının bu şekilde bir gerekçe göstermesi kabul edilebilir cinsten değil.
 
NEM Vakfı Başkanı Lon Wong ise yaşananların NEM ile bağlantılı olmadığını vurguluyor. Teknolojilerinin oldukça güçlü olduğunu belirten Wong, bu tarz olaylarda güvenlik sorumluluğunun borsaya ait olduğunu ifade ediliyor.
 
Yaşananlar sonrasında en büyük soru işareti ise, yaşanan bu kaybın nasıl telafi edileceği. Coincheck yöneticileri müşterileri mağdur bırakmamak için seferber olduklarını belirtirken, henüz net bir açıklama yapmadı.
 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım