Kremlin Sözcüsü Peskov: İsrail - Filistin sorununu Rusya ve ABD çözemez!

  • 59332
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Aralık 2017 Çarşamba 16:19

Rusya ve ABD'nin İsrail - Filistin krizini çözemeyeceğini, çözüm için İsrail ve Filistin'in anlaşması gerektiğini ifade eden Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, tarafları gerilimi tırmandıracak adımlardan uzak durma çağrısında bulundu.

Basın toplantısı yapan Peskov,

"İsrail-Filistin krizini ne Rusya ne de ABD çözebilir. Ancak Rusya, gerek İsrail ve Filistin ile ikili temaslar gerekse de çok taraflı formatlar çerçevesinde bilindik politikasını sürdürerek krizin çözümüne katkıda bulunabilir" dedi.

'GERİLİMİ YÜKSELTECEK ADIMLARDAN KAÇINILMALI'

Peskov,

"En önemli husus, uluslararası toplumda bölünmeye ve taraflar arasında gerilimin yükselmesine yol açabilecek adımlarından kaçınmaktır" şeklinde konuştu.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in programında yıl sonuna kadar İsrail ve Filistin liderleriyle ikili görüşme bulunmadığını da belirtti.

'RUSYA, YAPTIRIM İHTİMALİNE KARŞI SAVUNMA TEDBİRLERİ ALIYOR'

Öte yandan Peskov, Rusya'nın ulusal çıkarlarını korumak için ABD ve diğer ülkelerin olası yeni yaptırımlarına karşı savunma tedbirleri hazırladığını ve aldığını kaydetti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım