Karaman Nefise Sultan Kız Yurdundaki olayın sırrı çözüldü

  • 10255
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Kasım 2017 Salı 14:40

Karaman ilinde kız öğrenci yurdunda yaşanan garip olaylardan sonra soruşturma devam ediyor.

İlk açıklamada olay 'maksadını aşan şaka' olarak değerlendirilmişti. İlk olarak 3 öğrencinin başlattığı 'şaka'ya diğer bazı öğrencilerin de katıldığı ve olayın büyüdüğü öne sürülüyor. Tüm bunlar yaşanırken bir öğrencinin uykulu bir vaziyetteyken, Halka filmindeki 'Samara' karakteri gibi yüzü siyah saçlarla kapalı, siyah giyimli birini gördüğünü iddia etmesi sebebi ile söylenti yayıldıkça yayılmış.

Karaman’da bulunan Nefise Sultan Kız Yurdunda, Pazar günü sabah saat 04.30 sıralarında yaşanan panikle, sağlık ve polis ekiplerinin yurda gelmesi, baygınlık geçiren öğrencilere müdahale edilmesi sonrası çeşitli iddialar ortaya atıldı. Polis, olayın aydınlatılması için yurtta kalan öğrencilerin bilgisine başvururken Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü de müfettiş görevlendirdi. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlattı.

Karaman Emniyet Müdürlüğü'nde öğrencilerin bilgisine başvurulmasının ardından olayın öğrenciler arasında yaşanan maksadını aşan şakadan ibaret olduğunun tespit edildiği öğrenildi.

Şakanın ilk etapta yurtta kalan üç öğrenci tarafından gece saatlerinde değişik sesler çıkartılarak başlatıldığı ve büyüyerek tüm yurda sirayet ettiği ortaya çıktı. Başka öğrencilerin de bu şakayı devam ettirmesi üzerine yurttaki söylentiler de arttı.

'SAMARA'YA BENZİYORDU' DEYİNCE...

Bunlar yaşanırken bir öğrencinin uykulu bir vaziyetteyken, Halka filmindeki 'Samara' karakteri gibi yüzü siyah saçlar ile kapalı siyah giyimli birisini gördüğünü iddia etmesi üzerine bu söylenti de yurtta yayılmaya başladı.

Sesler duyulması ve yüzü siyah saçlarla kapalı birisinin görüldüğü söylentisinin yayılması ile öğrenciler arasında panik de büyüdü. Olayın meydana geldiği gece, bazı öğrencilerin tekrar söylentilerle panik yaparak bayılmaları ve yurtta yaşanan karmaşanın ardından olaylar büyüdü. Yurda sağlık ekipleri ve polisin gelmesi, ardından da yaşananların medyaya yansımasıyla soruşturma başlatıldı. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden gelen müfettişlerin de öğrencilerin bilgisine başvurduğu öğrenildi.

Ayrıca, Karaman Emniyet Müdürlüğü tarafından yurdun önünde resmi ekipler görevlendirilirken, katlarda da kadın polislerin sabaha kadar görev yaptığı öğrenildi. Olay ile alakalı soruşturma devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım