Kahraman polis, 10 kg’lık bombayla 1 km koştu

Son Güncelleme: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:37

Hindistan, bu 'kahraman' polisi konuşuyor... Madhya Pradesh eyaletinde bir okulun bahçesinde bulunan patlamamış haldeki bombayı bulan 40 yaşındaki polis Abhishek Patel, 10 kilogramlık bombayı sırtlandı ve koşarak uzaklaştı. 400 çocuğu riske atmak istemediğini ifade eden Patel, ülkede kahraman ilan edildi.

Hindistan’da meydana gelen olay sonrasında kahraman ilan edilen Patel,

“Evet çıplak ellerimle patlama ihtimali yüksek olan bir bombayı taşıdım. Çünkü burası insanların yaşadığı bir muhit ve en az 400 çocuk bu okulda eğitim görüyor” dedi.

10 kilogramlık bombayı taşımak için hayatını riske atan Patel,

“Bomba imha ekiplerinin olmadığını öğrenince hemen harekete geçtim. Eğitimim sırasında bu tür bir bombanın patlaması durumunda 500 metre çapındaki bir alanı yerle bir edebileceğini öğretmişlerdi. Ben de bunun önüne geçmek için 1 kilometre koştum” şeklinde konuştu.

Patel’in elinde bomba ile koşarken çekilen görüntüleri sosyal medyada izlenme rekoru kırarken, okulun bahçesinde bulunan bomba ile alakalı bir soruşturma açıldı. Yetkililer, Pavel’in cesaretinden ötürü cesur polis memuruna yaklaşık 750 dolarlık bir ödül vermeye karar verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım