İsveç'ten 168 FETÖ mensubuna şok!

Son Güncelleme: 17 Şubat 2018 Cumartesi 08:41

İsveç devlet radyosu SR'den alınan habere göre, iltica başvurusunda bulunan FETÖ bağlantılı olduğu bildirilen 183 kişiden 168'ine ret cevabı verildi, 15'inin talebi ise kabul edildi.

SR'nin, İsveç Göçmen Ofisinin açıklamasına dayandırdığı haberde, FETÖ bağlantılı olduğu ifade edilen 183 kişinin iltica başvurularının karara bağlandığı belirtildi. Haberde, bu kişilerden 168'ine ret yanıtı verildiği, 15'inin talebinin kabul edildiği belirtildi.

Daha önce FETÖ ile alakalı bir okulda müdürlük yapan ve örgütün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra  Türkiye'den kaçarak İsveç'e sığınan Ömer Türk ise SR'ye yaptığı açıklamada, iltica başvurusunun kabul edilmediğini belirterek, kendisi için güvenli olmadığı gerekçesiyle Türkiye'ye dönmek istemediğini  dile getirdi. 

Ayrıca, Göçmen Dairesi Yardımcı Hukuk Şefi Carl Bexelius da konuyla ilgili açıklamasında,

"Gülen sempatizanı olunsa da Türkiye'ye dönmesinde sakınca görmüyoruz fakat hapse girme riski büyükse o zaman ilticasını kabul ediyoruz" ifadesini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım