İşte Putin'in sır gibi saklanan 'Kortej'i

  • 9867
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 17:42

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve üst düzey diplomatlar için üretimi yapılan yerli limuzin ‘Kortej’ ilk defa Moskova bölgesinde görüntülendi. Üzeri bir branda ile kapalı olan aracın test sürüşü yaptığı ifade edildi.

Tasarımı tamamen gizli tutulan ve Putin’in basında bir sır haline gelen ‘Kortej’ adındaki yerli limuzini Moskova bölgesindeki Dmitrov şehrinde test sürüşünü yaptı. Aracın görüntüleri Rus Autoreview dergisinin YouTube kanalında ortaya çıktı. Sürüş esnasında aracın motoru, vites ve elektronik sistemleri test edildi. Videoda ayrıca aracın 650 beygirlik sekiz silindirli motoru bulunduğu ifade edildi.

Aracın görüntüleri daha evvel de Motor1 sitesi tarafından internete sızdırılmıştı. Rusya Ticaret ve Sanayi bakanı Denis Manturov, limuzinin gelecek sene başkanlık araçları arasına gireceğini dile getirmişti. Manturov’a göre, 2018 başkanlık seçimlerinin kazananı da göreve başlama törenine bu araçla gelecek.

Kortej projesi, Moskova'daki Otomotiv ve Motor Araştırmaları Merkez Enstitüsü (NAMI) tarafından yürütülüyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım