İşte Çiftlik Bank'ın beyin takımı

  • 1319
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 28 Mart 2018 Çarşamba 10:30

Binlerce kişiyi 1 milyar liradan fazla zarara sokan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ve kardeşi Fatih Aydın'dan sonra, vurgunun yapıldığı tüm sistemin yazılımcısının da kim olduğu meydana çıktı. Çiftlik Bank sisteminin yazılım işlerinden sorumlu olan Cudi Cumhur Yurdakul, 'beyin takımı' olarak değerlendirilen listede de bulunuyor.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ evvelki gün yapmış olduğu açıklamada soruşturmalar çerçevesinde 6 kişi hakkında kırmızı bülten araması çıkarıldığını ifade etti.

Alınan haberlere göre kırmızı listenin en başındaki isim Mehmet Aydın. Kaçak CEO, son olarak Uruguay'da görülmüş daha sonra ise kayıplara karışmıştı.

Listenin ikinci sırasında ise kardeş Fatih Aydın var. Fatih Aydın’ın da Mehmet Aydın ile beraber olduğu tahmin ediliyor.

Çiftlik Bank vurgununun beyin takımında ve listenin üçüncü sırasında ise Cudi Cumhur Yurdakul’un olduğu öğrenildi. Yurdakul, Mehmet Aydın'ın teknik ekibindeki kişiler arasında. Bütün yazılımları yapan ve işleten kişinin Yurdakul olduğu öğrenildi. Cudi Cumhur Yurdakul’un nerede olduğu ise şu an için bilinmiyor.

Yurdakul’un ardından gelen kişinin ise Osman Naim Kaya olduğu ifade edildi. Bu kişi Mehmet Aydın'ın Urugay'daki bütün bağlantılarını ve düzenini organize eden kişi olarak biliniyor. Aydın'ın paraları onun üzerinden kaçırdığı düşünülüyor. Osman Naim Kaya şu anda Uruguay'da tutuklu. Türkiye, iadesi için harekete geçti. Henüz bu konuda bir sonuç alınmadı. 

Listenin 5. sırasında Umeyr Karakoç var. Karakoç, Mehmet Aydın'ın organizasyonundaki üst düzey isimlerden bir tanesi. En son sosyal medya paylaşımı ise Arjantin'den. 

Son sırada ise Düzgün Genç var. Onun da nerede olduğu bilinmiyor. Türkiye, bu isimleri Interpol aracılığı ile dünyanın dört bir tarafında arıyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım