İsmail Küçükkaya beklenen ifadesini verdi!

Son Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 16:30

Gazeteci İsmail Küçükkaya kendisi ile alakalı başlatılan soruşturma çerçevesinde bugün savcıya ifade verdi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, öğleden sonra avukatı ile beraber Bakırköy Adalet Sarayı’na geldi. Küçükkaya, soruşturmayı sürdüren Basın Bürosu Savcısı Bülent Demirbilek’in bulunduğu 4. kata çıktı. Basın savcısı Bülent Demirbilek tarafından ifadesi alınan İsmail Küçükkaya, daha sonra avukatıyla adliyeden ayrıldı. İsmail Küçükkaya, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine savcıya ifadesini verdiğini, konunun yargıda olduğunu belirtti.

FİDEL OKAN’IN DA TALİMATLA İFADESİ ALINDI

Ayrıca aynıı konu kapsamında hakkında soruşturma başlatılan Avukat Fidel Okan’ın da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimatla ifadesinin alındığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, avukatı aracılığı ile Bakırköy Adalet Sarayı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da Bakan Kaya ve eşiyle ilgili sözlerine ilişkin İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında “Kamu görevlisine hakaret” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılama” suçlarından soruşturma başlatmıştı. 18 Ekim’de ifade vermeye gelen İsmail Küçükkaya program kayıtlarının henüz savcılığa ulaşmaması nedeniyle ifadesi alınamamıştı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım