İş adamlarına FETÖ operasyonunda 60 tutuklu

  • 1015
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 12:20

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca başlatılan soruşmada FETÖ’nün finansal ayağı ile alakalı iş adamları tutuklandı.

35 ilde yapılan operasyonlarda Fetullahçı Terör Örgütüne himmet adı altında para topladıkları ve örgüte finansal destek verdikleri iddiaları ile 110 iş adamı gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınana iş adamlarından 60’ı bugün tutuklandı. 50 iş adamı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklular arasında Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ın oğlu Mahmut Sami Boydak ile kardeşi Bekir Boydak da var.

Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan karar gereğince İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 35 ilde yaptıkları operasyonlarda iş adamlarını gözaltına almışlardır. 110 iş adamının yurt dışında olduğu belirlenmiş, 106’sının kaçak olarak arandığını ifade edilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım