İran, Trump'ın gazına gelmiyor...

Son Güncelleme: 15 Ekim 2017 Pazar 06:44

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, nükleer anlaşma ile ülkesinin petrol satışlarının arttığını, menfaatleri temin edildiği sürece anlaşmaya bağlı kalacaklarını ifade etti.

İran devlet televizyonuna demeç veren Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın dün ülkesi aleyhine yaptığı açıklamaların nükleer anlaşmaya aykırı olduğunu ifade etti.

Zarif konu ile alakalı,

"Nükleer anlaşmayla petrol satışımız arttı. Yeni uçak alımının önü açıldı. Menfaatlerimiz temin edildiği sürece anlaşmaya bağlı kalacağız." şeklinde konuştu.

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin 5 daimi üyesi (İngiltere, ABD, Çin, Fransa, Rusya) ve Almanya ile yapılan nükleer anlaşmanın yalnızca ABD ile ülkesi arasında olmadığını vurgulayan Zarif,

"Eğer anlaşmanın verdiği imkanlardan istifade edemeyeceğimiz bir durum söz konusu olur ve ülke menfaatini temin edemezsek tekrar eski duruma döner ve nükleer enerjiyi üretmeye kaldığımız yerden devam ederiz." dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım