Irak depremi Türkiye'yi etkiler mi?

Son Güncelleme: 13 Kasım 2017 Pazartesi 07:49

Türkiye dahil 6 ülkeden hissedilen 7,3 şiddetinde deprem Kuzey Irak'ı yıkıp geçti... İTÜ Öğretim Üyesi Okan Tüysüz, depremin Türkiye'deki fay hatlarını etkileyip etkilemeyeceği ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Kuzey Irak’ın Süleymaniye şehir merkezli 7,3 şiddetinde deprem gerçekleşti. Deprem Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgesindeki illerde hissedildi.

DEPREM YÜZEYE YAKIN

Konu ile alakalı NTV canlı yayınında konuşan İTÜ Öğretim Üyesi OKan Tüysüz, depremin yüzeye yakın olarak gerçekleştiğini ve bu sebeple yıkımın yüksek olabileceğini ifade etti.

TÜRKİYE ETKİLENİR Mİ?

Depremin Türkiye’deki illerde de yakından hissedildiğini dile getiren Tüysüz, depremin merkez üssünün Türkiye’ye uzak olduğunu ve Türkiye’deki fay hatalarını etkilemeyeceğini belirtti. Artçı sarsıntıların beklendiğini ancak ne kadar süre sonra meydana geleceğinin bilinmediğini aktardı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım