Irak Başbakanı İbad'den iptal çağrısı

  • 10690
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 14:29

Irak Başbakanı Haydar İbadi, Kuzey Irak'taki referandum ile alakalı sert bir açıklama daha yaptı. İbadi, referandumun iptal edilmesi çağrısını yeniledi.

Irak Başbakanı Haydar İbadi’den Kuzey Irak referandumu ile alakalı  bir son dakika açıklaması geldi. İbadi, referandumun tamamen iptal edilmesi gerektiği çağrısını yinelerken “referandumun iptali ve yasalara saygı duyulmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandumunu sert sözlerle eleştirmişti. Referandum öncesi yaptığı açıklamalarda Kuzey Irak olarak tek başınıza böyle bir kararı nasıl verebilirsiniz? Bu kararı kabul etmiyoruz.” ddemişti. Bakanlar Kurulu toplantısından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da “Türkiye olarak biz son bir çağrıda bulunuyoruz. Bu referandumu iptal edin. Henüz vakit geçmiş değil’ dedi.

Erdoğan referandumun hemen ertesinde yaptığı açıklamalarda ise “Kuzey Irak yerel yönetiminin bu adımdan geri adım atması şart” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım