İngiliz diplomat Rebecca Dykes boğularak öldürüldü

  • 29611
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 18 Aralık 2017 Pazartesi 09:06

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki Britanya Büyükelçiliği’nde çalışmakta olan İngiliz diplomat Rebecca Dykes otoyol kenarında ölü bir şekilde bulundu.

Üst düzey bir polis yetkilisi, Dykes’ın boğulduğunu ifade etti. 30 yaşındaki diplomatın tecavüze uğradıktan sonra öldürüldüğü iddia edildi fakat bu iddia yapılan otopsiden sonra açıklığa kavuşacak.

Dykes’ın Ocak 2017’den bu yana Büyükelçiliğe bağlı Uluslararası Gelişim Departmanı’nda program ve politika müdürü olarak çalıştığı açıklandı. Britanya’nın Lübnan Büyükelçisi Hugo Shorter, Twitter’dan yaptığı açıklamada,

“Tüm büyükelçilik bu haberle derinden sarsıldı. Düşüncelerimiz Becky’nin ailesi, dostları ve iş arkadaşlarıyla birlikte” yazdı.

Dışişleri Bakanlığı ise soruşturma ile alakalı Lübnanlı yetkililerle temas halinde olunduğunu duyurdu.

BBC'nin Beyrut muhabiri Martin Patience'ın aktardığına göre Rebecca Dykes Cuma gecesi bir iş arkadaşının veda partisi için Beyrut'un popüler eğlence merkezlerinden Gemmayzeh'deydi. Dykes'ın gece yarısı bardan ayrıldığı sırada kaçırıldığı bildiriliyor.

Lübnan polisi ölüm nedeninin tespiti için ikinci bir otopsi yapılacağını duyurdu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım