Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan, NATO'ya sert sözler

  • 1970
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 18 Kasım 2017 Cumartesi 12:10

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, NATO'da meydana gelen skandal ile alakalı konuştu: "NATO'nun yaptığı alçaklık skandal ve rezalettir. Şu ana kadar NATO da dünya da böyle bir skandal görmedi. Geçmişte yedi düvel nasıl Atatürk ve arkadaşlarını yenmeyi başaramadıysa bugün de Erdoğan'ı yenmeyi ve yok etmeyi başaramayacaklar."

Bekir Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"NATO'nun yaptığı alçaklık skandal ve rezalettir. Casusluk yapanlar, Türkiye aleyhinde faaliyette bulunan bireysel kişiler ve örgütler el üstünde tutuluyor ama kim Türkiye'ye sevdalıysa kim Türkiye'nin çıkarını koruyorsa kim Türkiye'ye hizmet ediyorsa kim milletmizin ve devletimizin ilerlemesi için ter döküyorsa ona düşmanlıkta bir ittifak olduğunu görüyoruz. Onun için için bütün bunların hepsini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Tabii NATO Genel Sekreteri'nin özür dilemesi önemlidir. Bu işi yapan askerlerin görevden el çektirilmesi geçici olsa da önemlidir. Ama bu noktada NATO'yu yönetenlerin NATO içinde görev alanların bir sorumluluğu olduğunu ben düşünüyorum. Onlar bu noktada tahkikatı derinleştirerek bu hadsizliği alçaklığı yapanlar ve bunlara cesaret verenler kimlerse onlar hakkında gerekli işlemleri yapmaları zarureti de ortadır. Şimdiye kadar böyle bir rezaleti NATO görmedi dünya da görmedi. Ama böyle bir rezaleti NATO'ya yaşatanlar karşısında da NATO hem Türkiye'nin hukukunu hem Türk milletinin hukuku hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyfendi'nin hukukunu koruyan bir adım atmak durumundadır ki bundan sonra da bundan sonra nad bilmez alçaklar cesaret bulup yeni adımlar atmasınlar.Geçmişte yedi düvel nasıl Atatürk ve arkadaşlarını yenmeyi başaramadıysa bugün de Erdoğan'ı yenmeyi ve yok etmeyi başaramayacaklar."

BİR TEPKİ DE AKDAĞ'DAN

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Norveç'te yapılan NATO tatbikatındaki skandal ile alakalı,

"Türkiye Cumhuriyeti, bizzat Cumhurbaşkanı'nın ağzından derhal gereken reaksiyonu göstermiş ve yapılan yanlıştan da hemen dönülmüştür. Gerekli özürler yapılmıştır. Yapılan yanlışın müsebbiplerine gerekli cezalar derhal tahakkuk ettirilmiştir" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım