Hayallerine kavuştu... Şehit babası için uçtu

Son Güncelleme: 16 Eylül 2017 Cumartesi 10:46

Hakkari ilinde 2008 senesinde şehit olan Uzman Çavuş Engin Üstün’ün kızı Sahra Türk Yıldızları ile tanıştı

Babası Hakkari ilinde şehit düştüğünde henüz 3.5 aylık olan Sahra şimdi 9 yaşında. Babasının izinden asker olmak isteyen Sahra’nın tek isteği pilot olmak. Her fırsatta Binbaşı Pilot Esra Özatay gibi olmak istediğini ifade eden Sahra’nın ilk hayali ise Türk Yıldızları’yla tanışmaktı. Sahra hayalini gerçekleştirmek için sosyal medyadan bir video yayınladı. Şehit kızının çağrısına kayıtsız kalmayan Türk Yıldızları Sahra’yı 14 Eylül’de Konya 3’üncü Ana Jet Üs 134’üncü Akrotim Filo Komutanlığı’nda ağırladı.

 

Türk Yıldızları tarafından üsse davet edilen Sahra, Türkiye Yardımlaşma Derneği’yle (TÜMYAD) beraber dün sabah Konya’ya gitti. Havalimanında Sahra’yı karşılayan Türk Yıldızları şehit kızını Konya 3’üncü Ana Jet Üs 134’üncü Akrotim Filo Komutanlığı’na götürdü. Burada ekip ile beraber yemek yiyip, üssü gezen Sahra hayran olduğu Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay’ın yanından bir an olsun ayrılmadı.

Sahra, kendisi için yapılan özel tulumla F-16 uçağında hatıra fotoğrafı çektirdi. Gezi sonunda çok mutlu olduğunu dile getiren Sahra şunları söyledi:

“Dün hayalimi gerçekleştirdiler. Hepsinden Allah razı olsun. İleride ben de Esra Komutanım gibi Türk Yıldızı olmak istiyorum. Dün orada uçağa bindiğimde gözlerimi kapattım ve babam için uçtuğumu hissettim. Ben de asker olup onun gibi bu vatan için görev yapacağım.”

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım