Harry Truman uçak gemisi taaruz grubu Akdeniz'e gönderiliyor

  • 1754
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Nisan 2018 Salı 19:46

ABD donanması'nın Harry Truman Uçak gemisi ve ona eşlik eden taarruz grubunu Akdeniz'e yolladığı öğrenildi.

ABD Donanmasının "USS Harry Truman Uçak Gemisi" ve birlikte 7 savaş gemisini Akdeniz'e gönderdiği ifade edildi. 

ABD Donanmasının yaptığı yazılı açıklamada, "USS Harry Truman" uçak gemisinin beraberindeki gemilerle yarın Norfolk limanından demir alacağı ve ABD'nin 5 ile 6'ncı filo bölgelerinde görevi sürdürmesi için yola çıkacağı dile getirildi.

ALMAN FIRKATEYNİ DE KATILACAK

Açıklamada, uçak gemisine güdümlü füze kruvazörü "USS Normandy"nin yanında güdümlü füze destroyerleri "USS Arleigh Burke", "USS Bulkeley", "USS Forrest Sherman" ve "USS Farragut"un da eşlik edileceği söylendi. "USS Jason Dunham" ve "USS The Sullivans" destroyerlerinin de daha sonra gruba dahil olacağı dile getirildi.

6 bin 500 personel ve Birinci Hava Kol Komutanlığına bağlı savaş uçakları ile yola çıkacak olan gemi grubuna bir süre Alman Fırkateyni FGS Hessen'inde eşlik edeceği kaydedildi.

Geminin, geçen temmuz ayında 10 aylık bakım sürecinin için kızağa çekilmesinin ardından ilk uzun mesafeli açılmasını gerçekleştirdiği belirtildi.

Geminin misyonu "Denizde güvenlik operasyonları gerçekleştirmek ve müttefiklerle birlikte güvenlik yönünde işbirliği tesis etmek", Ortadoğu ve Avrupa'da "Krizlere yanıt üretme, güvenlik işbirliğini uygulama ve donanmanın varlığını güçlendirmek" olarak dile getiriliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım