Gülse Birsel isim vermeden Ahmet Hakan'ı eleştirdi

  • 33305
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Kasım 2017 Çarşamba 15:33

Hürriyet yazarlarından Ahmet Hakan dünkü köşesinde “Ben nasıl Atatürkçü oldum?” isimli bir yazı yazarak, kendisinin neden Atatürkçü olduğunu güncel siyasetten de örnekler vererek açıklamıştı. Ahmet Hakan'ın Atatürk'ü keşfetmesine en ilginç tepkiyi gösteren kişi ise Gülse Birsel oldu.

Ahmet Hakan’ın bu yazısından sonra bugün bir başka Hürriyet yazarı Gülse Birsel’in “Yeni başlayanlar için Atatürkçülük” başlıklı bir yazı kaleme alması ise dikkatleri çekti.

Gülse Birsel yazısında Ahmet Hakan’ın ismini vermedi. Fakat, yazısındaki şu ifadeler dikkat çekti:

“Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?”

Gülse Birsel’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Siyaset de son günlerde daha sık Atatürk demeye başladı, Allah’ım bu bir rüya mı? Fevkalade, bravo, işte böyle.

Ama tabii sadece Atatürk demekle de olmaz. Ne demişti ülkenin kurucu lideri? “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir...”

Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım