Gerçeği kamera kayıtları ortaya çıkardı

Son Güncelleme: 07 Ağustos 2017 Pazartesi 08:45

İstanbul ilinde kreşte 5.5 yaşındaki çocuğu itip düşüren sınıf öğretmenine “çocuğa karşı eziyet ve basit yaralama” suçlarından 9 seneye kadar hapis cezası talep edildi.

İstanbul ilinde 12 Aralık'ta Bahçelievler'deki özel bir anaokulunda 5.5 yaşındaki C.D.Ö., kendisini kreşten alan annesi Sibel B. Ö.'ye, öğretmeni S.Ç. tarafından itildiği için düştüğünü ifade etti. Yanına eşi Cem B.Ö.'yü alıp geldiği kreşte kamera kayıtlarını izleyen anne, itme anını gördü. Aile savcılığa gidip öğretmen hakkında şikâyette bulundu.

Sümeyra Ç.'ye 9 sene kadar hapis istendi. İterek yere düşürmeyi çocuğa karşı eziyet olarak değerlendiren Cumhuriyet Savcısı, iddianamede,

"sınıf öğretmeni şüpheli tarafından 'iteleyerek' yere düşürüldüğü ve mağdur çocuğa bu şekilde eziyet edildiği, her ne kadar çocuğa eziyet suçunun oluşması için, eziyetin sürekli ve devamlı olması gerektiği, bu durumun takdir etme ve irdeleyip karara bağlama mahkeme tarafından mümkün olabileceği düşüncesiyle her iki suçtan kamu davası açılması zorunluluğu hissedildiğinden iş bu kamu davası açılmıştır" görüşünde bulundu.

Öğretmen ifadesinde uyarı olarak omzuna hafif şekilde dokunduğunu kaydetti. Mahkeme duruşmayı erteledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım