Gabar Dağı’ndan yine şehit haberi

  • 1209
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Ocak 2017 Pazar 08:13

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre Gabar Dağı kırsalında yapılan müşterek operasyonda 2 asker şehit oldu. 5 askerde yaralandı.

 

Şehit Piyade Er Bayram Kardaş Ortak Operasyonunda daha önceden koyulmuş ve basma düzeneğine sahip el yapımı patlayıcının infilak etmesi ile 2 asker şehadet şerbetini içti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yazılısı açıklamasına göre, güvenlik korucuları da dahil 567 kişi ile Şehit Piyade Er Bayram Kardaş Ortak Operasyonu başlatılmıştır. Havadan ve karadan desteklenen operasyonda  teröristlerin kaçmaması için baskın etkisi yapmak için helikopterler sahaya indirilmiştir. Bu arada el yapımı bir patlayıcı yüzünden infilak etmesi ile 2 asker şehit olmuş 5 asker yaralanmıştır. Operasyon 110 kilometrekareye yayılmış ve örgüte ait çok sayışa mühimmat ele geçirilmiştir.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım