Filiz Aker'in cezaevindeki abisinden şok edici iddialar

  • 1880
  • -1
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Ağustos 2017 Salı 08:57

Vatan Şaşmaz'ın canına kıyan Filiz Aker'in 22 senedir cezaevinde olan ağabeyi Sümer Bayer, cinayet ile alakalı çarpıcı iddialarda bulundu.

Cinayetin para yüzünden işlendiğini kaydeden Bayer,

'2.5 milyon doları gitti. Etiler ve Miami'deki evini sattı, Vatan'dan parasını istiyordu. Vatan Şaşmaz 21 Ağustos'ta yine otele gelmiş, kayıtlarda vardır. Bana Filiz anlattı' dedi.

Aker'in diğer ağabeyi Süleyman Aker ise, annelerini 30 sene evvel ağabeyinin öldürdüğünü, para batırma iddiaları ile alakalı bilgisi olmadığını belirtti.

22 senedir Silivri Açık Cezaevi'nde hapis yatan ve geçen hafta izinli olarak çıktığı cezaevinde kardeşi Filiz Aker ile iki gün geçiren Sümer Bayer, Vatan Şaşmaz cinayeti ile alakalı çarpıcı iddialarda bulundu.

'BENİ YEMEĞE ÇIKARDI, MORALİ İYİYDİ'

'Kardeşimin parasını yediler, dolandırdılar' iddiasını dillendiren Sümer Bayer,

"1.5 aydır otelde kalıyordu. Cezaevinden çıkınca iki gün birlikte zaman geçirdik. Beni Boğaz'da yemeğe götürdü, morali iyiydi. Cuma günü İzmir'e ailemin yanına geldim. Olay günü de saat 16:17'de beni aradı. 'Ben bugün Hollanda'ya gideceğim. Yarın seni ararım'

Sonrasında ağabeyim aradı ve 'Filiz, Vatan Şaşmaz'ı öldürmüş, dedi Ablamı ruh hastası ve takıntılı bir aşık gibi gösteriyorlar. Özellikle de özyeğeni Dora Ercan. Kardeşim aklı başında ve psikolojik sorunları olmayan biridir. Olayın nedeni Filiz'in parasını alamamasıdır'

'130 BİN DOLAR ALDI, ÖDEMEDİ'

Kardeşi ile Vatan Şaşmaz'ın 11 sene öncesinde tanıştıklarını ifade eden Bayer sözlerine şöyle devam etti:

"Vatan Şaşmaz ilk eşiyle ABD'de Filiz'e misafir oldu. Ev almak için 130 bin dolar aldı, ödemedi. Sonrasında da Sevilaty Öztürk ve Vatan Şaşmaz onu bir banka müdürüyle tanıştırdı. FOREX'e para yatırıyor, onun adına işlem yapıyorlar. 2.5 milyon dolar parası gitti. Etilerdeki bir ev ve villasını, Miami'daki evini sattı. Vatan'dan parasını istiyordu.

BÜYÜK İDDİA: VATAN, 21 AĞUSTOS'TA OTELE GİTTİ

Vatan Şaşmaz, 21 Ağustos'ta yine otele gitmiş. Kayıtlarda vardır, Filiz bana bunu anlattı. Bu görüşmede Vatan, '130 bin doları hemen veremem. Ödeyebileceğim kadarını haftaya getireceğim' demiş. Olay günü de parayı getirecek diye beklemiş onu. Aralarında ne tartışma çıktı da kardeşim böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Psikolojik rahatsızlığı olan birine devlet silah ruhsatı verir mi? Olayın arkasındaki gerçek kardeşimin dolandırılmış olmasıdır'

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım