FETÖ kıyafetine Feyzioğlu'ndan eleştiri

Son Güncelleme: 06 Ağustos 2017 Pazar 16:17

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, ‘FETÖ’ zanlılarına tek tip kıyafet uygulamasına karşı çıktı.

TBB Başkanı Feyzioğlu, yaptığı yazılı bir açıklamada, Adalet Bakanlığınca bir süredir yürütülen tek tip elbise çalışmalarını eleştirdi. Feyzioğlu,

"Haddini bilmezin biri, duruşmaya üzerinde 'Hero' yani 'kahraman' yazan bir t-shirt ile gelmiş. Bu densizliğin bir yaptırımı var zaten mevcut kanunda. Mahkeme başkanı verir talimatı, çıkarttırır o kıyafeti. Yenisini giydirtir, giyinmezse de salondan atar. Yeni bir kanun yapılmasını gerektiren, daha önce hiç görülmemiş bir durum yok ortada" açıklamasını yaptı.

Bahsi geçen uygulamanın, FETÖ'ye uluslararası alanda destek kazandıracağını da iddia eden TBB Başkanı Feyzioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü.

"Sorun, suçlu olup olmadıkları ortaya çıkarılsın diye yargılanan kişilere, yani sanıklara peşinen suçlu muamelesi yapılıyor görüntüsü verecek tek tip elbise ya da tulum giydirilme uygulamasına geçiliyor olmasından bile daha vahim. Sorunun büyüğü, devletin en üst makamının bu kararı "müjdelerken", yargılanan kişilerin peşinen suçlu olarak görüldüğü anlamına gelecek cümleler kurması. Gerçek suçluları da toplumun gözünde zaman içinde mağdur sınıfına sokar. Tabiri mazur görün, at izi it izine karışır. Sap ile saman birbirinden ayrılamaz. Yargı elinden gelenin en iyisini yapsa bile, kimseyi doğru yaptığına inandıramaz. Türk Milleti hak etmiyor bu yanlışlıkları"

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım