FBI, Clinton Vakfı'na soruşturma başlattı

  • 68379
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Ocak 2018 Cumartesi 08:32

Clinton Vakfı, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın görev yaptığı süre zarfındaki çalışmalarından ötürü incelemeye alındı.

ABD basınından alınan habere göre, 42. ABD Başkanı Bill Clinton'un kurduğu Clinton Vakfının 2009 ve 2013 seneleri arasındaki çalışmalarını ve hesaplarını inceliyor.

Soruşturmanın takibini Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) yürüttüğü ve soruşturmayı bir ay evvel başlattığı ifade edildi. Bugüne kadar FBI'ın bir kişiyi soruşturduğu ve gelecek günlerde ise soruşturulacak kişi sayısının artmasının beklendiği belirtildi.

Haberlerde, ismi açıklanmayan üst düzey yetkili,

"Clinton ailesinin, herhangi bir ülkeye kendilerine bağışta bulunmaları durumunda bir karşılık vaat edip etmediğinin" araştırıldığını ifade etti. 

Clinton ailesinin sözcüsü Nick Merrill ise soruşturmanın "siyasi bir hamle" olduğunu ifade ederek, ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya soruşturması altında olmasını hatırlattı. Merrill, "Bu tür soruşturmalarla dikkati dağıtmaya çalışıyorlar" ifadesini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım