Evden getirilen çiğ köfte 40 öğrenciyi zehirledi

  • 10250
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 15:48

İzmir ilinin Selçuk ilçesinde en az 40 ilkokul öğrencisi, evden getirilen çiğ köfteyi yedikleri için zehirlendiler. Öğrenciler ambulanslar ile Selçuk Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, olay sonrası çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Ayrıca İzmir Kantinciler Odası Başkanı Habib Sak okulda kermes yapıldığını öne sürerek,

"İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Okullarda kermes yapılmasın' derken ne yazık ki bazı okullar bu yazıyı dinlemiyor. Çocuklarınızı kantinlerden beslenmeye yönlendirin" dedi.

BİR VELİ OKULA GETİRDİ

Olay dün saat 12.00 sularında Selçuk 8 Eylül İlkokulu'nda gerçekleşti. İddialara göre velilerin evden getirdiği yemekler ile kermes yapılan okulda, çocuklar bir velinin yaptığı çiğ köfteyi yedi. Çiğ köfteyi yiyen çocuklarda bulantı ve kusma belirtisi ortaya çıkınca okula 112 ekipleri çağrıldı.

Bulantı ve kusmanın en az 40 çocukta görülmesi üzerine okula çok sayıda 112 ekibi gönderildi. Çocuklar yapılan ilk müdahaleden sonra ambulanslarla Selçuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına çocukların yaklaşık 30'u taburcu olurken geri kalanının da tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım