Elon Musk açıkladı: Mars’a yolculuk başlıyor!

Son Güncelleme: 12 Mart 2018 Pazartesi 11:35

ABD'li uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk, Mars'a yolculuk için ilk testlerin gelecek yıl başlayacağını açıkladığı.

Dünyanın en güçlü ticari roketi Falcon Heavy'i başarılı bir şekilde uzaya yollayan SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Teksas eyaletinin Austin şehrinde yapığı bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.

Musk yaptığı konuşmada SpaceX'in planları ile alakalı bilgi verdi. Mars'a gidecek ilk gezegenler arası gemiyi inşa ettiklerini belirten Musk, ilk başta kısa uçuşlar olacağını ve testlerin gelecek senenin ilk yarısında başlamasını tahmin ettiklerini dile getirdi.

İNSANLAR OLMAYACAK

Elon Musk, testler çerçevesinde ilk başta kısa iniş-kalkış denemelerinin yapılacağını ifade ederken, uçuşlarda şimdilik insanların yer almayacağını sözlerine ekledi.

SpaceX'in testlerinin diğer uzay ve roket teknolojisi şirketlerini ve özellikle devletleri uzay araştırmalarına daha çok yöneltmek için ilham kaynağı olmasını umduğunu belirten Musk, Mars'ta insanların ilk başta güç kaynağı, cam kubbe ve temel yaşam gereksinimlerine ihtiyacı olacağını söyledi.

Geçtiğimiz şubat ayında Amerikan uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX, dünyanın en güçlü roketi olan Falcon Heavy'i uzaya fırlatmıştı. Tesla'nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX’in kurucusu iş adamı Elon Musk'a ait olan füze, Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi'nden sorunsuz bir şekilde fırlatılmıştı.

 

Ay'a giden ve ilk insanlı uçuşuşun ardından ilk defa bu büyüklükte ve güçte bir roket uzaya gönderilmiş oldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım