E-devlet erişimi kesildi

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 13:26

Türkiye vatandaşı herkesin elektronik ortamda pek çok işlemini halletmesinde kolaylık sağlayan e-devlet uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor. Saat 10:00 gibi başlayan sorun sebebi ile bilgisayardan veya mobil cihazlardan uygulamaya erişimi söz konusu değil. BTK yetkilileri, üniversitelere başvurular yüzünden yoğunluk yaşandığını fakat gecikmeli de olsa işlem yapıldığını açıkladı.

E-devlet uygulamasında erişimde sorunlar var. Telefon üzerinden veya bilgisayar başından uygulamaya girmeye çalışıldığında kullanıcılar şöyle bir mesaj ile karşılaşıyor:

"İşleminiz devam ediyor, lütfen beklemeye devam ediniz... Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir."

Aslında uyarı olarak "birazdan işlem sonucunuz görüntülenecektir" mesajı çıksa da, mesaj ekranı öylece kalıyor ve bekliyorsunuz.

BTK açıklama yaptı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkilileri konu ile alakalı açıklama yaptı. Yetkililer,

"Üniversite tercihleri e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle bir yoğunluk yaşanıyor.. Gecikmeli de olsa işlem yapılıyor" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım