E-Bordro memur maaşı sorgulama işlemini nasıl yapabilirsiniz? E-Bordro sorgulama sayfasına erişim

Son Güncelleme: 18 Şubat 2018 Pazar 15:22

E-Bordro memur maaşı sorgulama işleminin nereden ve hangi şekilde yapılacağı konusu memurlar arasında çok merak edilen ve sürekli araştırılan bir mesele. Bugün sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Son günlerde en çok araştırılan konulardan olan E-Bordro memur maaşı sorgulama işlemi için binlerce memur ayın 14’ünü bekliyor. Ayın 15’inde maaşını alan memurlar maaşlarındaki hareketliliği ayın 14’ünde E-Bordro sorgulama sayfasına girerek öğrenebiliyorlar. Peki E-Bordro memur maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Bordro Sorgulama hizmeti E-devlette

Geçmiş dönemlerde elden verilen bordrolara artık Maliye Bakanlığı’nın çalışları ile internetten ulaşılabiliyor. Bunun için e-devlete giriş yapmanız gerekiyor.  E-devlete girişi yapmanız için şahsınıza ait e-devlet şifrenizi almış olmanız gerekiyor. E-devlet şifrenizi almanız için en yakında postaneye gidip kimliğinizle başvurabilirsiniz.

E-devlet hizmetleri sadece e-bordro ile sınırlı değildir. Son dönemlerde iyice geliştirilen e-devlet sistemi sayesine hakkınızda açılmış davalar, aldığınız cezalar, öğrenci belgeleriniz, okuduğunuz okullar, aldığını krediler, sabıka kaydı, vergi borçları, aile hekiminiz, üzerinize kayıtlı hatlar, adres bilgiler vs. birçok hizmete anında ulaşabilirsiniz.

e-devlet sayesinde hem insanlar zaman kaybetmeden birçok işini hallediyor hem de devletin iş yükü hafiflemiş oluyor.

Gelelim asıl meselemize E-Bordro Sorgulama işlemini nasıl yapacağız?

E-BORDRO SORGULAMASI İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

E-BORDRO SORGULAMA İŞLMENİ NASIL YAPACAĞIZ?

Öncelikle yukarıda verilen linke tıklayınız. Ya da “www.turkiye.gov.tr" adresine gidiniz. Burada sağ üst tarafta Giriş Yap yazan yere tıklayınız. 

Buraya tıkladıktan sonra gelen ekranda önce TC kimlik numaranızı daha sonrada postaneden şahsınız verilmiş olan e-devlet şifrenizi girin. Eğer daha önce e-devlet şifresi alıp unuttuysanız "şifremi unuttum" seçeneğini kullanabilirsiniz. O şekilde de şifre alamıyorsanız tekrar postaneye gidip yeni şifre talep etmeniz gerekmekte.

Tüm işlemleri doğru yaptığınız takdirde sağ üst köşede isminiz yazacaktır ki bu sisteme girdiğinizin bir göstergesidir. Bundan sonra yapacağınız işlem arama butonuna "e-bordo" yazıp altta çıkan Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti (Maliye Bakanlığı) menüsüne girmek olacaktır.

 Bu menüye girdikten sonra e-bordro sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun dışında diğer tüm e-devlet işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Sayfayı kapatırken de çıkış yapmayı unutmayın.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım