Dünya Trump'ın ruh haline mi kaldı?

  • 2012
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 13 Nisan 2018 Cuma 11:39

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Krasnoyarsk Ekonomi Forumu’nda yapmış olduğu açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın 2 günlük sürede Suriye ve Rusya ile alakalı attığı tweet'ler hakkında konuştu.

Dvorkoviç, ülkelerin ilişkilerinin bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haline bağlı olmaması gerektiğini ve Rusya’nın üzerine böyle riskleri almaya hazır olmadığını ifade etti.

Dvorkoviç, her türlü ilişki için güven gereklidir olduğunu, güven olmadan ilerleme kaydedilemeyeceğini, kendilerinin de okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayacağını ve böyle riskler alamayacaklarını dile getirdi.

Dvorkoviç açıklamalarına “Bu Avrupa iş dünyasını ilgilendiren de bir mesele. Avrupa yaptırımlara katıldı. Ne oldu? Elinize bir şey geçti mi?… Çok şey kaybettiniz” sözleriyle devam etti. 

Trump, Twitter’da evvelki gün "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" ifadelerini kullandığı bir tweet atmış ve savaş senaryolarının tartışılmasına yol açmıştı.

Dün de tamamen farklı bir tutum sergileyip ''Suriye'ye saldırının ne zaman gerçekleceğini asla söylemedim. Çok yakında olabilir ya da hiç de yakın olmayabilir” sözleriyle tüm dünyayı şaşırtmıştı. Trump, ikili ilişkilerin bu kadar kötü olması için bir sebep olmadığını da ifade etmişti.

Kaynak:

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım