Cüneyt Pala cinayeti... Mankenlik için kandırıp istismar ediyordu

  • 58209
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 19 Aralık 2017 Salı 12:59

İstanbul ilinde bir otel odasında, kendini manken ajansı sahibi olarak tanıtıp kadınları istismar ettiği öne sürülen Cüneyt Pala’nın öldürülmesi davasında sanıklardan Dilek Demir, “Ömrümün geri kalanında bu tehditlerle yaşamak istemezdim. Bizim gibi bir sürü mağdur kadın vardı” dedi. Gülşah Şat’ın avukatı ise müvekkilinin Dilek Demir tarafından kandırıldığını iddia etti.

Kendisini manken ajansı sahibi olarak tanıtarak para karşılığında kadınların fotoğrafını çektiği ve bu kadınlara cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen Cüneyt Pala’nın bir otelin 401 nolu odasında, Dilek Demir ve Gülşat Şat isimli iki kadın tarafından öldürüldüğü iddiası ile alakalı davanın görülmesine devam edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Dilek Demir ve Gülşah Şat cezaevinden getirilirken avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada savunması sorulan sanık Gülşah Şat, yalnızca maktul Cüneyt Pala'yı bulmak istediğini ifade ederek, öldürme amacı olmadığını ifade etti. Olay esnasında biber gazından daha çok maktul Cüneyt Pala'nın darplarına maruz kaldığını kaydeden sanık Şat,

“Gazdan dolayı öksüremedim bile. Her şey bir anda oldu. Olaydan sonra Cüneyt numara yapıyor sandım” dedi.

“DİLEK DEMİR GÜLŞAH ŞAT’I KANDIRMIŞTIR”

Gülşah Şat’ın avukatı, müvekkilinin Dilek Demir tarafından kandırıldığını iddia ederek

“Sanık Dilek güya müvekkilime yardımcı olsun diye tehdit içerikli mesajlar yazmış. Psikolojik baskılar yapmıştır. Hatta bir mesajında ‘Öldürmek için can atardım, bana güven, ben devlet memuruyum. İçine sinmezse paranı veririm. Uçak biletini ve otel masrafını ben karşılarım. Yeterki gel’ demiştir. Bu mesajlar Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda da bulunmaktadır. Müvekkilim bu konuşmalarla tehdit ve şantaja maruz kalmıştır. Her şekilde müvekkilim oltanın ucuna takılmıştır. Kim bilir bunun arkasında ne tehdit ve blöfler vardır. Müvekkilim sadece ölen kişi tarafından değil Dilek Demir tarafından da kandırılmıştır. Bu sebeple serbest bırakılıp tahliyesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

DİLEK DEMİR: “BİZİM GİBİ BİR SÜRÜ MAĞDUR KADIN VARDI”

Sanık Dilek Demir ise,

“Ömrümün geri kalanında bu tehditlerle yaşamak istemezdim. Bizim gibi bir sürü mağdur kadın vardı. Ben sadece vurmak istedim, o bana saldırdı. Durum ortada. Maalesef evladımı göremiyor durumdayım. Adamı öldürmek istesem ambulansı neden çağırayım? Gülşah da mağdurdu. Sonuçta onun da çıplak fotoğrafları vardı” ifadelerini kullanarak tahliyesini istedi.

MAHKEME REDDETTİ

Taleplerin ardından görüşü sorulan duruşma savcısı, sanık Gülşah Şat’ın tahliyesine, Dilek Demir’in ise tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu iki sanığın da tahliye talebini reddederek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı Şubat ayına erteledi.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, 2 kadının, fikir birliği içinde planlı bir şekilde hareket etmesi, Pala’daki yaraların öldürücü nitelikte olması nedeniyle kasten öldürme suçunu işledikleri belirtildi. 2 kadının kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve yağma suçları amacıyla hareket ettiklerinden meşru hukuki bir zeminde bulunmadıklarından meşru müdafaa hükümlerinin uygulanamayacağı belirtildi. Ancak savcı ‘haksız tahrik’ indirimi istedi. Müebbet hapisleri istenen 2 kadın, tahrik indiriminden faydalanırsa 12-18 yıl arasında hapse çarptırılacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım