Çiftlik Bank’ın kaçak patronu iade edilecek mi?

  • 1314
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Mart 2018 Çarşamba 09:51

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çiftlik Bank olayı ile alakalı iade ve kırmızı bülten süreçlerinin başlatıldığını ve konunun savcılar ve Bakanlıkları tarafından çok yakından takip edildiğini ifade etti.

Son haftaların gündemden düşmeyen konusu Çiftlik Bank ile alakalı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den önemli bir açıklama geldi. Ayrıca Gül, sosyal medya hesabı Twitter’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında aktardığı iddialar ile alakalı da  açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun, “hazin muhalefetini” devam ettirdiğimi ifade eden Gül, bir devlet töreni havasında geçen kura merasiminden Çiftlik Bank olayına kadar izan ve mizan tanımayan iddiaların ifade edildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin birliğini temsil ettiğine dikkatleri çeken Gül, Cumhurbaşkanının bir salona girdiğinde ayağa kalkılmasının, millete ve Cumhuriyet’e saygının bir ifadesi olduğunu belirterek, devlet adabı ve nezaketten nasibi olmayan birinin bunu anlayamayacağını söyledi.

Gül Çitflik Bank olayı ile alakalı iade ve kırmızı bülten süreçlerinin başlatıldığını, konunun savcı ve Bakanlık tarafından çok yakından takip edildiğini ve İade işlemlerinin ikili iş birliği anlaşmaları yanında çok taraflı sözleşme hükümlerine ve mütekabiliyet esasına göre yürütüleceğini dile getirdi. Türkiye ve Uruguay arasında özel bir anlaşmanın olmaması, bu konuda istekte bulunulmasına da bu talebin ilgili devlet tarafından karşılanmasına da engel olmayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım