Çiftlik Bank buz dağının görünen yüzü! İşte benzer oluşumlar

  • 1357
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Mart 2018 Çarşamba 13:14

Piyasayı 500 milyon TL dolandırıp kaçmakla suçlanan Mehmet Aydın’ın Çiftlik Bank’ının ardından ortaya çıkan yeni bilgiler Çiftlik Bank’ın sanal ponzai oyunlarında buz dağının görünen kısmı. İşte ortaya çıkan yeni ponzai oyunları ve en dikkat çekeni.

Son dönemde Çiftlik Bank dolandırıcılığının ortaya çıkmasından sonra yapılan incelemeler neticesinde Çiftlik Bank’a benzer 120 tane daha oyunun olduğu görüldü.  Anadolu Farm, Çılgıninekler, Sütbank, Galeribank, Yeşilbank, Çiftlikshop, Bizimtavuklar, İmecebank, Gerçekçiftçi gibi isimlere sahip olan sanal oyunlar da Çiftlik Bank benzeri oluşum içindeler. Fakat bunların içerisinde Anadolu Farm’ın topladığı para hemen hemen Çiftlik Bank’a yakın.

ÖDEMELER DURDURULDU

Kayseri merkezli Ekolium A.Ş.’nin bünyesi altında hizmet veren ve senede % 300'lere varan oranlarda kâr vaat eden Anadolu Farm'ın bir senede 200 milyon TL para topladığı ortaya çıktı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın mercek altına aldığı ve 44 bin üyesi bulunan sistemde 2 hafta önce tüm ödemeler durdu. Anadolu Farm'ın, Çiftlik Bank ile kullandığı dil benzerliği dikkatleri çekiyor. İncelemenin başlamasının ardından üye ödemelerini günlükten haftalığa çıkaran ve sonra da durduran Anadolu Farm'ın üyelerini, inceleme sebebi ile hesaplarının bloke edildiğini bundan dolayı ödeme yapamadıkları biçimde oyaladığı görüldü.

Anadolu Farm bayisi olan bir şahsın aynı zamanda Çiftlik Bank mağduru olduğu meydana çıktı. Çiftlik Bank'a 190 bin TL kaptırdığını ifade eden bayi, Anadolu Farm'a hâlâ güvendiğini dile getirdi.

Alınan haberlere göre, Çiftlik Bank’ın logosunda inek bulunurken, Anadolu Farm'ın logosunda boğa resmi bulunmakta. Piyasadan 200 milyon TL topladığı öne sürülen Anadolu Farm'ın kurucusu İsa Karademir'in Çiftlik Bank Ceo'su Mehmet Aydın ile benzer yaşlarda olması da dikkatleri çeken başka bir husus. Telefonlara bakmayan Karademir, üyelerine WhatsApp grupları ile mesaj gönderiyor. Ayrıca Anadolu Farm üyelerinin de piyasadan daha fazla para toplayabilmek için Çiftlik Bank gibi milli duyguları kullandığı görülmekte.

BAKAN UYARDI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri Anadolu Farm'ın da nitelikli dolandırıcılık yaptığını ve vatandaşların dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Bakanlık ödemelerin durması ile alakalı kendilerinin etkisi olmadığını da belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım