CHP'den tezkere için koşul!

  • 1256
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Eylül 2017 Cuma 14:30

CHP Grup başkanvekili Engin Altay, “Tezkere terörle mücadelede TSK’nın elini güçlendirecekse destekleriz” dedi. Altay daha sonra yaptığı açıklamada ise 'Tavrımız geçen yılki gibi olacak' açıklamasını yaptı. Geçen yılki oylamada CHP, AK Parti ve MHP ile birlikte tezkere için olumlu oy kullanılmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Irak ve Suriye tezkeresi ile alakalı olarak, "Terörle mücadelede TSK'nın elini güçlendirirse 'Evet' deriz" açıklamasını yaptı. Altay bu sözlerden sonra bir açıklamada daha bulundu. Altay,  'Tavrımız geçen yılki gibi olacak' dedi.  2016'da CHP, AK Parti ve MHP ile birlikte tezkereye destek olmuştu. HDP ise ret oyu kullanmıştı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’nin referandum ısrarı sürerken ve Kerkük adım adım çatışmaya sürüklenirken Türkiye’de gözler bugün yapılacak Milli Güvenlik Kurulu (MGK) zirvesi ve hemen sonra toplanacak Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Milli Güvenlik Kurulu 15:00'te, Bakanlar Kurulu 18:00'de toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin net tavrı ve atacağı adımlar konusunda bu iki toplantıya işaret etmişti. MGK ve Bakanlar Kurulu'nun ardından gözler TBMM'de olacak. TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye tezkeresi için 23 Eylül Cumartesi günü saat 16.00'da olağanüstü toplanacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım