Bu postacı 2010'den beri kapıları çalmamış!

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 09:18

İtalya'da en az 8 senedir postaları teslim etmeyip biriktiren bir postacı ele geçirildi. Vicenza şehrinde ikamet eden postacının evinde ve garajında toplam 573 kg ağırlığında kayıp posta ele geçirildi.

EuroNews'den alınan habere göre, postacının evinin yakınında üzerinde adreslerin bulunduğu çok sayıda paketin atılmış olduğunu fark eden geri dönüşüm fabrikası çalışanları olayı polise bildirdi.  

Polisin incelemesi sonrasında 572 kilo ağırlığındaki mektup ve paketleri biriktirdiği ortaya çıkan 56 yaşındaki postacı gözaltına alındı. Postacının söz konusu mektupları 2010 yılından beri biriktirdiği belirlendi. 

Vicenza polisi, tüm mektupların geç de olsa gerekli adreslere ulaştırılacağını açıkladı. 

POSTACIYA IRKÇILIK SUÇLAMASI

Haber sosyal medyada, etkinliği ile meşhur olmayan posta servisinin eleştirilmesine sebep oldu.

Kimileri, postaları çalan memurun yıllarca yakayı ele vermemesini denetimsizliğe bağlarken kimileri de "Bunun neresi haber? Bizim postalar da ya gelmiyor ya da açılmış olarak geliyor" gibi ironik yorumlarda bulundu. 

Bazı sosyal medya kullanıcıları da, bankalardan ve vergi idaresinden gelen taahhütlü mektupları teslim etmediği için postacının 'Aziz' ilan edilmesi gerektiğini yazdı.

Postacının ismi açıklanmaken Napolili olduğunun vurgulanmasını 'ırkçılık' şeklinde niteleyenler de oldu.

İtalya'da 2013 yılında da Sardinya adasında bir köyde yaşayan postacının 400 kg ağırlığındaki postayı teslim etmeyip evinde biriktirdiği ortaya çıkmıştı. Bu vakada postacıyı tanıyanlar, muhtemelen "tembelliği" nedeniyle postaları teslim etmediğini söylemişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım