Bolu'da kar bastırdı... Hayat felç oldu

Son Güncelleme: 06 Aralık 2017 Çarşamba 09:02

Bolu ilinde dün bastıran kar yağışı, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bolu Dağı kesiminde şiddetini artırarak sürüyor.

TEM ve D-100 yollarının Bolu Dağı geçişinde etkili olan yoğun kar yağışı ulaşımı güçleştirirken, trafikte de zaman zaman aksamalar oldu. Bolu ilinde dün başlayan kar yağışı gece boyunca etkisini sürdürdü. Şehir merkezi beyaz örtü ile kaplandı. Kar, İstanbul – Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası Bolu Dağı’nda da gece boyunca etkisini sürdürdü. TEM ve D-100 yolu tamamen karla kaplandı.

900 rakımlı bölgede yeşil alanlarda kar kalınlığı 50 santimetreye yükseldi. Karayolları ekipleri, TEM ve D-100’de küreme araçlarıyla kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. Güzergahın bazı kesimlerinde 3 şeritli yol, tamamen beyaza büründü. Bazı bölümlerde ise yolun sol şeridi, kar nedeniyle trafiğe kapandı.

Sabaha karşı 05.00 sularında TEM'in Kaynaşlı Gişeleri ile Bolu Dağı Tüneli arasındaki rampada Ankara yönünde 3 TIR, kaza sebebi ile yolda kaldı. Yol ulaşıma kapandı. Ankara yönüne giden araçlar Kaynaşlı Gişelerinden D-100’e yönlendirildi. Yaklaşık 15 dakika kapalı kalan yol, TIR’ların kaldırılmasıyla yeniden açıldı. Sürücüler, TEM’in Bolu Dağı Tüneli mevkisinde, elektronik levhalarla hız yapmamaları konusunda uyarıldı. Trafik ekipleri de yol üzerinde denetimlerini artırdı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım