Bir FBI görevlisi Türk makamları tarafından çağrıldı

  • 22844
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 11:12

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın sanık olarak yargılandığı davada ifade veren eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz'ın öne sürdüğü iddialar ile alakalı Türkiye'deki bir FBI görevlisinin Türk makamları tarafından çağrıldığını doğruladı.

Başkent Washington'da yapılan basın toplantısında, bir gazeteci Nauert'e

"Bir FBI yetkilisinin bu iddialarla ilgili soruları yanıtlamak üzere Türk polis merkezine çağrıldı. Bununla ilgili herhangi bir fikriniz var mı?" diye sordu. 

'DAVAYA KARIŞMIYORUZ'

ABD'li sözcü soruya,

"Söylediğiniz dava ve ayrıntılarla ilgili sizi Adalet Bakanlığı'na yönlendirmek zorunda kalacağım. Davaya karışmıyoruz. Adalet Bakanlığı bununla ilgileniyor. Ancak, Türkiye'deki büyükelçiliğimizde FBI ataşesi olarak çalışan kişinin Türk makamlarınca çağrıldığını doğrulayabilirim" yanıtını verdi.

NE DEMİŞTİ?

Türkiye'den kaçarak, edindiği sahte pasaport  ile yaklaşık 10 ay evvel ABD'ye giden ve 17 Aralık soruşturmasında elde edilen belgeleri FBI ve savcılık makamına teslim eden eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz, FBI'nın kendisine 50.000, savcılığın da 900 dolar ödediğini ifade etmişti, "Oturduğum dairenin kirasını da savcılık ödüyor, evi de onlar tuttu" demişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım