Binali Yıldırım’dan "yayla"ya sürpriz ziyaret

  • 1119
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 10:44

Başbakan Binali Yıldırım Anayasa görüşmeleri sürerken, epeydir Meclis'te görülmeyen bir şey yaptı. Yaptığı bu davranış Meclis ortamını da yumuşattı.  

Başbakan Yıldırım, muhalefet partilerini ziyaret etti. Güzel ve eğlenceli görüntülere sahne olan ziyaret uzun zamandır gergin olan Meclis kulislerini de bir nebze olsun rahatlattı. Önce Bahçeli’yi görmeye giden Binali Yıldırım, onun yerinde olmadığını görünce kulise gidip oturdu. Daha sonra Kılıçdaroğlu gelince Başbakan’ın yanına oturdu ve sohbet başladı.

Yıldırım ve Kılıçdaroğlu’nun çocuklu günlerinden bahsettikleri gelen bilgiler arasında. Ayrıca CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Binali Yıldırım’a, kulise gelip sohbet ettiklerini söyleyip teklifi geri çekme teklifine Başbakan’ın gülüp cevap vermediği öğrenildi.

Görüşmenin yapıldığı bu yere “yayla” deniyor. MHP, HDP ve CHP’li milletvekilleri bu kuliste dinlenirken AK Parti’nin kulisi çok ayrı bir tarafta. Uzun zamandır muhaliflerin kulisine bir başbakanın geldiği görülmemişti. Binali Yıldırım’ın dünkü bu hareketi ortamı biraz rahatlattı.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım