Bekir Bozdağ’dan flaş OHAL açıklaması

Son Güncelleme: 16 Ekim 2017 Pazartesi 17:44

Bakanlar Kurulu'ndan son dakika açıklaması geldi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, OHAL'in 3 ay daha uzatıldığını beyan etti.

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalar yapan Bekir Bozdağ'ın sözlerinden satır başları şöyle:

Türkiye, yardım malzemeleriyle beraber Somali’ye gitmiştir. Yaralılar, daha önce Türkiye Cumhuriyeti tarafından yaptırılan araştırma hastanesinde tedavi altına alınmıştır. AFAD ve Kızılay oradaki yaraları sarmak üzere büyük ve kapsamlı bir çalışmayı başlatmışlardır. Durumu ağır olanlardan bazılarının Türkiye’de tedavisi için adım atılmıştır. Bugün 35 yaralının Türkiye’ye ulaşmasını bekliyoruz. Bu vesileyle bu terör saldırısını, teröristleri ve bu saldırıyı yaptıranları bir kez daha şiddet ve nefretle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Terörle alınabilecek bir mesafe yoktur ve bundan sonra da olmayacaktır. Türkiye olarak Somali devleti ve halkıyla dayanışma içinde olmaya devam edeceğimizi ifade etmekte fayda görüyoruz.

Bugün ayrıca CHP eski genel başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın hastaneye kaldırıldığını öğrendik. Durumunun iyi olduğuna dair de bilgileri almış bulunuyoruz. Ben bu vesileyle büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Acil şifa dileklerimizi buradan bir kez daha yinelemek isteriz. Umarız kısa sürede sağlığına kavuşur. Siyasi hayatında hizmetine kaldığı yerden devam eder. Tekrar dua ettiğimizi, sayın baykal’a ve ailesine iletmek isterim.

ÇAYKUR yönetim kurulu , Çay fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yapma kararı almıştı. Bakanlar kurulumuz bu konuyu ele aldı ve bu zammın geri alınmasını kararlaştırıldı. ÇAYKUR yönetim kurulu, yapılan yüzde 20 zammı geri alacaktır. Çay fiyatları zamsız uygulanmaya devam edecektir.

Ayrıca Türk hava sahası, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimine, bakanlar kurulumuz uçuşa kapatmıştır. Bundan sonra türk hava sahasını Kuzey ırak bölgesel yönetiminin bulunduğu alanlara uçamayacak. Ve oradan kalkan uçaklar da Türk hava sahasını kullanamayacaktır. İbrahim Halil Sınır Kapısı’nın Irak hükümetine devri konusunda çalışmaların başlatılması hususunda da MGK tavsiye kararı aldı. Bakanlar Kurulu’nda da sınır kapısının Irak hükümetine devri çalışmalarının başlatılması kararı verildi.

MGK, Değerlendirme sonucunda OHAL’in üç ay daha uzatılması hususunu bakanlar kuruluna tavsiye etti. FETÖ PYD PKK DEAŞ ve terör örgütleriyle daha etkin mücadele etmek maksadıyla, hızlı karar almak, alınan kararları hızlı uygulamak, OHAL’i gerekli kılan şartların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması maksadıyla alınan tedbirlerin devamlılığını temin etmek maksadıyla, OHAL'in üç ay uzatılmasını karara bağlamıştır. Ve TBMM Başkanlığına gönderilmiştir.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım