Bahçeli'den o yazara sert sözler: Kripto münkir!

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 12:21

MHP lideri Bahçeli yazar İhsan Eliaçık'ın "Kızılelma" ile alakalı açıklamalarına çok sert bir cevap verdi. Eliaçık'a "kripto münkir" diyen Bahçeli "Bre Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar" diyerek açıklamalarına devam etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli yazar İhsan Eliaçık'ın "Kızılelma" ile alakalı açıklamalarına ilişkin,

"Şu rezilliğe bakınız ki, Kızılelma’yı şirk gören kripto münkirler varmış! Bre Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar, Kızılelma’yı biliyor musunuz da şirk diye yaftalıyorsunuz?" diye tepki gösterdi. Bahçeli, "Kızılelma, pazarda alınıp-satılan elma değildir" diyerek "Türk milletinin Kızılelma’sı vardır, mutlaka bir gün ulaşılacaktır" ifadesini kullandı.

Yazar İhsan Eliaçık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara Sanayi Odası 54. Yıl ödül töreni konuşmasında, Afrin'e yönelik operasyona katılan bir askerin “Nereye gidiyorsunuz?” sorusuna “Kızılelma’ya gidiyoruz” yanıtı vermesini anımsatarak, “Evet, bizim bir Kızılelma’mız var. Biz o hedefe doğru gidiyoruz” sözlerini Twitter'dan eleştirmişti.

Eliaçık'a cevap MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, İhsan Eliaçık'ın “Kızılelma şirk koşmaktır” açıklamasına, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepki gösterdi.

Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı" harekatı ile alakalı, Türkiye'nin uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda meşru müdafaasını sonuna kadar icra ve ifa edeceğini ifade eden Bahçeli,

"İstikamet neresi sorusuna Kızılelma cevabını veren kahramanlar oldukça bu millet, bu devlet, bu vatan ilelebet payidar kalacaktır. Şu rezilliğe bakınız ki, Kızılelma’yı şirk gören kripto münkirler varmış! Bre Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar, Kızılelma’yı biliyor musunuz da şirk diye yaftalıyorsunuz? Kızılelma’yı duyunca beti benzi atanlar, size rağmen millet olduk, size rağmen istiklalimizi koruduk." ifadelerini kullandı.

 MHP Lideri Bahçeli, Twitter'daki açıklamasında şu paylaşımlarda bulundu:

"Kızılelma ülküdür, ülküsüzler anlayamaz. Kızılelma aleme nizam iradesinin tezahürüdür, iradesizler tanıyamaz. Kızılelma Türk milletinin cihana hakimiyet mefkuresi ve sembolüdür, Türk düşmanları tanımlayamaz, işbirlikçiler idrak edemez. Kızılelma, pazarda alınıp-satılan elma değildir. Türk milletinin ilahi sır gibi asırlardır vicdanında yaşatıp büyüttüğü milli ahlakı, milli asabiyeti, milli varlığının istikbal nurudur. Kızıl ruhlar, kirli emeller, gizil ve kindar hevesler Kızılelma’dan gocunsa da, Türk milletinin Kızılelma’sı vardır, mutlaka bir gün ulaşılacaktır.

Merhum Ziya Gökalp bakınız ne diyordu: 'Zemini mefkûre, seması hayal; bir gün gelecek, fakat şimdilik masal…' Kızılelma gideceğimiz, gitmek istediğimiz, izimizi kazıyıp ismimizi tarihin alnına yazacağımız her yerdir. Merhum Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu, Malazgirt Marşı’nda, 'Kızılelma’ya hey Kızılelma’ya' derken elbette İ’lay-ı Kelimetullah’ı haykırıyor, Türk milletinin özlemlerini seslendiriyor, milli hedef ve hayallerinin önünü açıyordu. İçimizdeki YPG’lilerin, sağa sola konuşlanmış PKK ve FETÖ artıklarının Türk milletinin ülkülerini karalaması, ülke ve ilkelerine kast etmesi imkansızdır. Bu alçalma haline teşebbüs edenler Kızılelma’nın onuruyla manen küle döneceklerdir."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım