Bahçeli'den flaş çıkış: Üniversite sistemini kaldıralım!

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 11:00

MHP lideri Devlet Bahçeli grup konuşması yapıyor. Bahçeli konuşmasının başında değişen TEOG ve üniversiteye giriş sistemindeki değişiklikleri sert bir dille eleştirdi ve "Hükümete teklifim şudur: Gelin üniversite sistemini tamamen kaldıralım."

Bahçeli konu ile alakalı şunları söyledi:

" Milli eğitim istikbal demektir istiklalin güvencesidir. Milli eğitim sistemindeki karmaşa acilen çözülmelidir.

Milli eğitimde her bakan değişikliği yeni bir politikaya kapı aralıyor yeni bir uygulama getiriyorsa durup düşünmeliyiz. Hükümetin politikası önemlidir.

TEOG’dan sonra üniversite sisteminde de değişiklik yapıldı. YGS ve LYS kaldırıldı. Her sınav sistemi yeni sorunlara neden olmuştur.

Üniversite sınav sistemindeki gelgitler kafa karışıklığı maalesef son bulmuş değildir. Öğrencilerimiz huzursuz anne babalar kaygılıdır.

Karşımızdaki mesele sınav sistemini değiştirerek çözülemez. Ağır hastalar pansumanla tedavi edilemez. Gün kurtarılır ama yarınlar kaybedilir.

Hükümete teklifim şudur: Gelin üniversite sistemini tamamen kaldıralım.

Haydi Türk gençliğinin ümüğünü sıkan üniversite sınavını kaldırma konusunda da işbirliği yapalım."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım