Artık kutsal mekanlarda bu saçmalıklar olamayacak!

  • 1523
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 14:32

Suudi Arabistan, kutsal mekanlar Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin her yerinde fotoğraf ve video çekmek yasaklandı. Yasağa uymayanların cihazlarına el konulacak.

 

Müslümanların en kutsal mabedi Kabe'de yeni bir yasak yürürlüğe girdi. Suudi arabistan, Mekke şehrinde bulunan Mescid-i Haram (Kabe) ve Medine şehrinde bulunan Mescid-i Nebevi (Ravzai Mutahhara) içinde ve çevresinde fotoğraf ve video çekimini yasak getirdi. Yasak, tüm ziyaretçilerin yanı sıra medya temsilcilerini de kapsıyor.

Son dönemde kutsal mekanlarda selfie çekimi, hatıra fotoğrafları ve diğer video kayıtları göze çarpıyordu. Hatta bazı ziyaretçiler Kabe'de yaptığı evlilik teklifini sosyal medyada paylaşmıştı.

Riyad yönetimi, yasağa aykırı davranılması durumunda, fotoğraf ve video tespitine yarayan aletlere el konulacağını ve yasal işlem yapılacağını açıkladı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mekke ve Medine'ye ziyaretçi gönderen ülkelerden vatandaşlarına gerekli bilgilendirmeyi yapmasını istedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım