Anadolu Gençlik Derneği'nden Kudüs için eylem çağrısı

Son Güncelleme: 06 Aralık 2017 Çarşamba 11:22

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına yönelik açıklamaların ardından İstanbul ve Ankara illerinde eylem yapma kararı aldı.

AGD, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağına yönelik Beyaz Saray'dan gelen açıklamalardan sonra İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önünde eylem yapma kararı aldı. AGD'nin İstanbul'daki eylemi bugün (6 Aralık) saat 20.30'da başlayacak. 

AGD'nin yarın Ankara'da yapmayı planladığı eylemse ABD Konsolosluğu önünde saat 19.00'da gerçekleşecek.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“İlk kıblemiz Kudüs 'le ilgili hadsiz bir tasarruf ABD 'yi de İsraili de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakır. Biz bırakın Kudüs'ün İsralin başkenti olmasını Telavivi İsrailin başkenti olarak kabul etmiyoruz.

 


Artık Yeter! Ayağa Kalk! sloganları ile Tüm Türkiye 'de basın açıklamalarında buluşuyoruz. Detaylar resmi sayfalarımızdan ilan edilecektir."

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım