Almanya’da tepki çeken çöp kovaları

Son Güncelleme: 08 Ağustos 2017 Salı 15:06

Almanya’da tepki çeken uygulama. Çöp kovalarına 'Çöpünü buraya at Mehmet' yazdılar.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı Duisburg kentinde, belediye tarafından çöp kovalarının üzerine yazılan Türkçe isimler büyük tepki topladı. Çöp kutuları üzerinde “Çöpü buraya at...” (Mach et, Mehmet) şeklinde yazıları gören vatandaşlar, belediyenin bu uygulamasını eleştirirken, Belediye yetkilileri, 6 bin adet çöp kutusuna bu yazıların yazıldığını ve uygulamanın temiz bir çevreye dikkat çekmek için yapıldığını ve sadece Türk isimlerin değil, diğer ülke insanlarının da isimlerin kullanıldığını ifade etti.

Diğer taraftan, kentteki yerel Türk siyasetçiler, dernekler ve vatandaşlar, çöp kovalarında yazan Türkçe isimlerden rahatsız olduklarını dile getirdi. Birçok kişi sosyal medya üzerinden belediye tepki gösterip, uygulamanın ırkçı bir yaklaşım olduğunu savundu.

Bazı vatandaşlar da kendi isimlerinin yazılı olduğu çöp kovalarına çöp atarken çektikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşarak tepki gösterdiler.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım