Almanya Köln'de PKK paçavralarına dokunmadı!

Son Güncelleme: 17 Eylül 2017 Pazar 06:39

Almanya'nın Köln'de yapılmasına izin verdiği PKK gösterisinde yasak olduğu ilan edilmesine rağmen PKK paçavraları ve bebek katili Öcalan'ın posterleri açıldı.

Almanya’nın Köln şehrinde, Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) tarafından gösteri yapıldı. Ren Nehri kenarında bulunan Deutzer Werft Meydanı’ndaki gösteri, PKK terör örgütünün paçavraları ve bebek katili Abdullah Öcalan lehine bir propaganda çalışmasına döndü.

Etkinlik esnasında Almanya’da yasak olmasına rağmen ele başı Öcalan posterlerinin çokluğu dikkatleri çekti. Konuşmaların yapıldığı sahnede de yine büyük bir Öcalan posteri yer aldı. Almanya’nın değişik şehirlerinden ve Almanya’ya yakın ülkelerden gelen PKK'lılar sık sık Öcalan lehine slogan attı.

 GEÇTİĞİMİZ SENE İZİN VERİLMEMİŞTİ

Mitingin yapıldığı alanda drone ile çekim, stant açmak ve yiyecek-içecek satışı yasaktı. Festivali organize eden NAV-DEM, Alman iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı tarafından PKK ile bağlantılı kuruluşların çatı örgütü olarak nitelendiriliyor. Geleneksel olarak düzenlenen gösteri geçtiğimiz sene Köln polisinin Türkiye’deki gerginliğin Almanya’ya yansıyabileceğine yönelik güvenlik endişeleri nedeniyle iptal edilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım