Afrin'de şehit olan askerin haciz dosyası hakkında flaş gelişme

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018 Pazartesi 16:59

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde hayatını kaybeden Musa Özalkan'ın trafik kazasından dolayı maaşına konan haciz işleminin davacı tarafın talebi üzerine yenilendiği, ailenin borcu ödeyerek dosyayı kapattığı bildirildi.

Özalkan'ın Yozgat ilinin Yerköy ilçesinde 2009 senesinde iki kişinin yaralanması ile sonuçlanan trafik kazası sebebi ile maaşına haciz konmasıyla ilgili haberin basında yer almasınıdan sonra davacı tarafın avukatı Emine Gün, gazetecilere açıklama yaparak, söz konusu haciz işleminin 2009'da başlatıldığını anlattı.

Trafik kazasında iki müvekkilinin yararlanmasından kaynaklı maddi manevi tazminat davası açıldığını ve dava sonucunda icra takibi başlatıldığını belirten Gün, şunları söyledi: 

"Ölmeden önce maaşına ve aracına haciz konulmuştu. Kendisi dosya borcunu ödeyeceği yönünde bizimle diyalog içerisindeydi fakat bu talihsizlik gerçekleştikten sonrasında ben dosyadan herhangi bir para tahsilatı yapmadım. Haciz işlemlerinin taleplerinin yenilenmesi müvekkilimizle alakalıdır. Aile daha sonra müvekkillerimle görüştü, anlaşarak dosyayı kapattılar. Ben dosyada herhangi bir hesaplattırma da yapmadım. Bu, ailenin talebi üzerine borç ödemek üzerine bir talepti. Arkasından ailesi Yerköy'e gelip icra müdürlüğünden dosyayı çıkarttırıp avukatlar kanalıya dosyayı kapattılar, müvekkillerim imza atıp parasını aldı."

Özalkan yaşamını yitirdikten sonra kendisinin icra takibi başlattığı şeklinde konunun anlaşılmasından üzüntü duyduğunu belirten Gün, müvekkilleri Serkan ve Züleyha Saçan'ın, alacaklarını nasıl tahsil edecekleri yönünde başvurusu üzerine icra işleminin yenilendiğini ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım