Afrika kıtası bölünüyor mu? Korkutan Çatlak

  • 1301
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Nisan 2018 Pazar 10:09

Kenya civarlarında meydana gelen çatlak, ileri ki dönemlerde Afrika kıtasının ikiye bölünme sürecinin başlamış olabileceğine işaret ediyor olabilir.

Kenya'nın güneybatı bölümünde bir anda meydana çıkan ve kilometrelerce uzunluğa sahip olan derin çatlak, bilim adamları tarafından Afrika kıtasının ikiye ayrılma sürecinin başlangıcı olarak değerlendirildi.

Geçtiğimiz dönemlerde de metrelerle ölçülen yarıkların meydana geldiği Kenya'da gözlemlenen bu yeni çatlak ve yarıklar hem uzun mesafeler boyunca gözle görülebilir bir duruma geldi, hem de bilim insanları tarafından Afrika kıtasının ikiye bölünerekyeni bir okyanusun ortaya çıkma sürecinin başlangıcı olarak tanımlandı.

 

Videodan da görüldüğü gibi üzere durum oldukça ciddi görünmekte. Bununla beraber, sürecin kısa vadede meydana gelecek bir şey olmadığı da ifade ediliyor. En iyi ihtimalle bu sürecin gerçekleşmesinin milyonlarca yıl alacağı söyleniyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım